• Uydudan Mezitli
  • Anket

    Mezitli'de Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?

    Oy ver

Mail Listesi

Mailinizi kaydederek belediyemizle ilgili tüm gelişmelerden ve haberlerden anında haberdar olun.

Kaydet

Haberler


Çocuklar sokağa çıksın diye, Çocuk Sokağı açıldı
13.05.2017


Mezitli Belediyesi, çocukları televizyon ve bilgisayar bağımlılığından kurtarmak amacıyla hayata geçirdiği ilk Çocuk Sokağı'nı düzenlenen törenle açtı. Fatih Mahallesi’nde açılan sokakta, çocuklar her türlü spor, sosyal ve oyun etkinliklerini gerçekleştirebilecek.

Mezitli Belediyesi, Mezitli Lions Kulübü ve Kilikya Lions Kulübü ile gerçekleştirdiği Çocuk Sokağı projesini hayata geçirdi. Fatih Mahallesi Galatasaray Meydanı karşısında açılan sokakta çocuklar, satranç, mini futbol, basketbol gibi spor etkinliklerinin yanı sıra kitap okuma, eski çocuk oyunları gibi kültürel etkinlikleri de gerçekleştirebilecek.

‘Satrancını Al Gel’ sloganıyla hayata geçen Çocuk Sokağı’nın açılışı Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Türkiye Lions Kulüpleri 118 U Genel Yönetmeni Ömer Ruhi Eryurt, Mezitli Lions Kulübü Başkanı Şebnem Hocaoğlu, Kilikya Lions Kulübü Başkanı Ayten Aygenli, Çocuk Sokağı Proje Koordinatörü Sibel Gelbul, Belediye Meclis Üyeleri, Mezitli Belediyesi Spor Okulları sporcuları, mahalle sakinleri ve aileler çocuklarıyla birlikte katıldı. Çocuk Ülkesi Derneği’nin de pamuk şeker, patlamış mısır çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiği Çocuk Sokağı’nın açılışında Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, çocuklara kitap ve çeşitli hediyeler dağıttı. Törende Çocuk Sokağı oluşumuna destek veren kurum ve kişilere teşekkür plaketi de takdim edildi.

Türkiye Lions Kulüpleri 118 U Genel Yönetmeni Ömer Ruhi Eryurt, Mezitli Belediyesi'nin aslında bir rüyayı gerçekleştirdiğinin altını çizerek bu duyarlılığından dolayı Başkan Neşet Tarhan’a teşekkür etti.

Türkiye’de çocukların sokaklarda olması gerektiğini ancak daha çok televizyon ve bilgisayarların başında zaman geçirdiklerine dikkat çeken Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Çocuklarımızın sokaklarda olmaları gerekirken daha çok bilgisayar oyunlarının esiri olmuş durumdalar. Bizler bu çocuklarımızı sokaklara çıkarabilmek için önce onlara güvenli ve zaman geçirebilecekleri ortamlar yaratmalıyız. Çocukları ‘sokak çocuğu’ kalıbından çıkarıp çocuk sokağı anlayışına çekmemiz gerekiyor. Bu ilk sokağımız ilerleyen zamanlarda bunları daha da artırarak geliştirmek istiyoruz. Her bölgede böylesi ailelerin çocuklarıyla zaman geçireceği sokaklar oluşturulsun istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Hiçbir zaman çocukları annelerinden ayrı düşünmediklerine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Mezitli Belediyesi olarak ‘Kadın Dostu Belediyeyiz’. Ama aynı zamanda ‘Çocuk Dostu Belediye’de olmak istiyoruz. Biz biliyoruz ki anneler için ne yapıyorsak çocuklar için de yapmışız demektir. Daha sosyal, daha ekonomik sıkıntılarını çözmüş bir anne çocuğuna daha fayda sağlayabilecek demektir. Bu günü özellikler Anneler Günü’ne denk getirerek bir nevi çocuklara ve annelerine bir hediye vermek istedik” diye konuştu.


Haber ile ilgili resimler

Tüm haberler

Diğer Haberler

mezitli inadına atasına sahip çıkıyor (21.09.2017)

Mezitli inadına Atasına sahip çıkıyor Kaidesini tamamlayan İlkay Sitesi, Atatürk büstüne kavuştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan büst açıl

mersin’in tarihi eserleri mersin’de sergilensin (20.09.2017)

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 1950 yılında Mezitli’de çıkarılan lahitlerin Adana’da sergilendiğine dikkat çekerek, geri alınması için Mersin Valiliği&rsquo

üreticiye can suyu başkan tarhan’dan (15.09.2017)

Tarım ürünlerinin marketlerde yüksek fiyata satılmasına karşın üreticilerin kan ağladığı haberleri üzerine harekete geçen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, şeft

12345678910...