• Uydudan Mezitli
  • Anket

    Mezitli'de Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?

    Oy ver

Mail Listesi

Mailinizi kaydederek belediyemizle ilgili tüm gelişmelerden ve haberlerden anında haberdar olun.

Kaydet

Haberler


Mezitli’de 7’den 70’e sahil temizliği
08.07.2017


Mezitli Belediyesi Tece Gönüllü Evi aktivistleri sahilde çevre temizliği yaptı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın ve belediye ekiplerinin de destek verdiği etkinlik karnaval havasında geçti. Aktivistleri, TOKİ tarafından işgal edilmesi planlanan spor bölgesi olarak işaretlenmiş 70 dönümlük alan içinde mücadele vereceklerini dile getirdi.

Yaklaşık 5 saat süren etkinlikte, Tece sahillerinin boydan boya temizleyen ekipler oldukça renkli görüntüler de sergiledi. 3 yaşındaki Öykü’den 76 yaşında ki Ahmet Bey’e kadar oldukça geniş katılımın sağlandığı etkinlikte, sahiller çöp ve atıklardan temizlenirken, denize giren vatandaşlara da bilgilendirmeler yapıldı. Yol boyunca vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, talep ve önerileri de dinledi.

Kente yapılan hizmetlerinin başarılı olmasında tek belediye ekiplerinin çabasının yeterli olmayacağının altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, vatandaşlardan hizmetlere sahip çıkmalarını ve korumalarını istedi. Toplumsal gelişimin vatandaşların desteği ve örgütlü olmasıyla sağlanacağını ifade eden Başkan Tarhan, yaptığı açıklama da “Biz gönüllü evlerimizi bu amaçla açtık. Belediye imkânları elbette ki hizmetleri yerine getirmekte yeterli olmayacaktır. Gönüllü evlerimizi bu nedenle kuruyoruz. İstiyoruz ki halkımız buralarda örgütlenerek belediye hizmetlerini destek versin. Bizim ulaşamadığımız noktalar hakkında yine gönüllülerimiz köprü görevinde bulanacaklardır” dedi.

Katılıma gösterilen ilginin kendisini son derece mutlu ettiğinin altını çizen Başkan Tarhan, “Geçtiğimiz aylarda TOKİ’nin devrine karşı itiraz etmek amacıyla basın açıklamasında bulunduk. Bölge halkından destek geldi ve mücadelemize ortak olacaklarını belirttiler. Tüm duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz her zaman Mezitli halkının ne denli aydın ve demokrat olduğunu boşuna söylemiyoruz. İşte sahillerimizi temizlerken oluşan tablo tüm çalışmalarımızda kendini göstermektedir. Türkiye’nin içersinde bulunduğu gerçeklerden yola çıkarak şikâyet etmek yerine ‘daha iyi olması için biz ne yapabiliriz’ şeklinde bir ilke belirlerlerse çok daha başarılı ve büyük işler yapabiliriz” dedi.

Bu etkinlikleri önümüzdeki süreçte diğer bölgelerde de tekrar edeceklerini ifade eden Başkan Tarhan, katılan tüm vatandaşlara ve belediye ekiplerine teşekkür etti.


Haber ile ilgili resimler

Tüm haberler

Diğer Haberler

19 mayıs’ta da ‘burası mezitli’ (20.05.2018)

Mezitli halkının demokrasi, özgürlük ve cumhuriyete sahip çıkma geleneği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda da değişmedi. Binlerc

plaj voleybolu şampiyonları kupalarını aldı (18.05.2018)

Mezitli Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan Okul Sporları Plaj Voleybolu İl Birinciliği sona erdi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli’de bulunan İçişleri Bakanlığı

seramik sanatçıları amfitiyatro’da buluşuyor (18.05.2018)

Mezitli Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 3.'sü düzenlenen Uluslararası Soli Pompeiopolis Alternatif Seramik Pişirim Çalıştayı, Amfitiyatro'da başladı. Çeşitl

12345678910...