• Uydudan Mezitli
  • Anket

    Mezitli'de Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?

    Oy ver

Mail Listesi

Mailinizi kaydederek belediyemizle ilgili tüm gelişmelerden ve haberlerden anında haberdar olun.

Kaydet

Haberler


Mezitli Belediyesi, 6-60 Yaş Arası Kursiyerlere Yüzme Öğretti
14.07.2017


Mezitli Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Yüzme Kursları ikinci etabını tamamladı. Yaş aralığı 6-60 arasında değişen kursiyerler iki haftalık eğitim sonunda sertifikalarını aldı.

Mezitli Belediyesi Eğitim Havuzu'nda hızlandırılmış yüzme eğitimi alan 6 ile 60 yaş aralığındaki 425 kursiyer, iki hafta süren kurs sonunda temel seviyede yüzmeyi öğrendi. Kursiyerlerin sertifika törenine katılan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Atatürk Mahalle Muhtarı Badegül Kaptan, minik yüzücülere ‘Teşekkür Belgeleri'ni takdim etti. Ailelerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte; farklı yaş gruplarındaki kursiyerler, 2 haftalık eğitim boyunca aldıkları bilgileri ailelerine sergileme fırsatı buldu. 5. etaptan oluşan yüzme kursuna talep olması şeklinde, 6 etap haline geleceği bilgisini veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Eylül ayına kadar uzatılabileceğini ifade etti. Başkan Tarhan, bölge halkına havuzdan ücretsiz yararlanabileceği müjdesini de verdi.

SEVGİSİNİ GÖSTERDİ, GÜNEŞTEN KORUNMASI İÇİN ŞEMSİYESİNİ AÇTI

Başkan Tarhan, sertifika töreni sonrası miniklerin aldıkları eğitimler sonucu sergiledikleri yüzme becerilerini büyük bir keyifle izledi. Öte yandan velilerle sohbeti esnasında Başkan Tarhan’a güneşin altında kaldığı için kendi şemsiyesini uzatan Yetkişken Beyaz isimli velinin duyarlı davranışı çevredekiler tarafından takdirle karşılandı. Bu vesileyle Yetişkin Beyaz’la da tanışarak sohbet eden Başkan Tarhan, duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti. Yetişkin Beyaz da, Başkan Tarhan’ın güneşin altında uzun süre kaldığını fark ettiğini ve kendisine olan sevgisinden dolayı böyle bir davranış sergilediğini ifade etti.

HERKES YÜZME BİLSİN İSTİYORUZ

Geçen seneki kurslarda toplam 2 bin öğrencinin temel seviyede yüzme eğitimi aldıklarının bilgisini veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan; ''Mezitlimiz de herkesin yüzmeyi bilmesini istiyorum. Bu nedenle her yaştaki çocuklar ve yetişkinlere yüzme eğitimi olanağı sağlamaya devam ediyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızın bize olan güvenini görüyorum. Ailelerin, minik çocuklarını Belediyemize emanet etmesi bizleri gururlandırıyor, mutlu ediyor'' dedi.

EN ÖNEM VERDİĞİMİZ KONULARDAN BİRİ DE HİJYEN

Vatandaşların belediye hizmetlerinden en sağlıklı ve iyi şekilde yararlanabilmesi için tüm olanakları seferber ettiklerini vurgulayan Başkan Tarhan, “Havuz suyumuz sürekli temizlenmekte ve analizi yapılmakta. Sağlık Müdürlüğü tarafından da düzenli olarak kontrol ediliyor. Zaten en çok önem verdiğimiz konulardan birisi de bu havuzun hijyen durumu. Belediye olarak amacımız; anne karnından itibaren çocukların sağlıklı gelişmesini sağlamaktır” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TARHAN’DAN MAHALLE SAKİNLERİNE BÜYÜK JEST

Mahalle sakinlerine müjdeyi veren Başkan Tarhan, hafta sonu kursların olmadığı saatlerde bölge sakinlerinin serinlemesi için havuzları ücretsiz olarak açık olacağını belirtti ve şöyle devam etti; “Havaların sıcak olması nedeniyle vatandaşların serinlemesi için hafta sonu Atatürk Mahallesi’nde oturan vatandaşlarımızı eğitim havuzumuza davet ediyorum. Bu uygulamayı da bugün buradan müjdeliyorum. Mahalle sakinleri, Atatürk Mahallesi Muhtarı Badegül Kaptan ile görüşmeleri sonucunda havuzumuzdan yararlanabilirler” şeklinde konuşarak, vatandaşlara müjdeyi verdi.
Haber ile ilgili resimler

Tüm haberler

Diğer Haberler

neşet tarhan’a muhtar desteği (10.01.2018)

Mezitli bölgesinde görev yapan muhtarlar Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı ziyaret ederek desteklerini ilettiler. Başkan Tarhan’a hiçbir siyasi ayrım yapmadan eşi

çocukların neşet tarhan sevgisi (10.01.2018)

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi’nde tanıştığı 6 yaşındaki Hüsnü Dalkılıç’ı makamında ağırl

hayırsever mezitli halkı hüznü sevince dönüştürdü (09.01.2018)

Geçtiğimiz günlerde elektrik kontağından çıkan bir yangınla evi ve eşyaları tamamen yanan ailenin hüznü sevince dönüştü. Mezitli Belediyesi, harap durumd

12345678910...