• Uydudan Mezitli
  • Anket

    Mezitli'de Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?

    Oy ver

Mail Listesi

Mailinizi kaydederek belediyemizle ilgili tüm gelişmelerden ve haberlerden anında haberdar olun.

Kaydet

Haberler


ATATÜRK SEVGİSİ SEL OLDU
30.10.2017


Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yılını gün içerisinde gerçekleştirdiği birçok etkinlikle kutlayan Mezitli Belediyesi, akşam saatlerinde meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi. Yüzlerce metre uzunluğundaki dev Atatürk ve Türk Bayrağı’nın açıldığı yürüyüşe katılan binlerce Mersinli, yürüyüş boyunca söylediği slogan ve marşlarla Cumhuriyet sevgisini dile getirdi.

Mezitli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Milli bayramlarda meşaleli yürüyüş’ geleneği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda da değişmedi. Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yılı nedeniyle düzenlenen yürüyüşe katılan binlerce Mersinli söyledikleri slogan ve marşlarla Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini haykırdı.

DEV TÜRK VE ATATÜRK BAYRAĞI

Gün içerisinde yoğun yağmura rağmen düzenlediği birçok etkinlikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Mezitli Belediyesi’nin meşaleli yürüyüşüne birçok Mersinli katıldı. Mezitli Belediyesi önünden başlayan yürüyüşte yüzlerce metre uzunluğunda Atatürk ve Türk Bayrağı açıldı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Aytuğ Atıcı, Serdal Kuyucuoğlu, CHP Mezitli İlçe Başkanı Gökhan Gök, CHP Eski Milletvekili Vahap Seçer, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, ZİÇEV’e bağlı Down Sendromlu gençler, Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarları kadınları ve binlerce Mersinli Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

TÜRKÜLERLE CUMHURİYET COŞKUSU

Mezitli Belediyesi Belediyesi’nden başlayarak Menderes Mahallesi’nde bulunan Pazar yerine kadar devam eden yürüyüş sonrası Mezitli Lions Halk Dansları Topluluğu folklor gösterisi, ZİÇEV’e bağlı Down Sendromlu gençler, ise zumba şovu yaptı. Gösterilerin ardından, ‘Sarı Saçlım Mavi Gözlüm’ türküsüyle adını duyuran, sanatçı Faruk Demir bir konser verdi. Mersinliler, Halk müziğinin sevilen parçalarını seslendiren Demir’e alkış ve sloganlarla eşlik etti. Bayrakların dalgalandığı konserde vatandaşlar oyun havaları ve halaylarla unutulmaz bir gece yaşadılar.

‘KORKMUYORUZ, ATATÜRK’ÜN İZİNDEN YÜRÜYORUZ’

Konseri seyircilerin arasına oturarak vatandaşlarla birlikte izleyen Başkan Tarhan sahnede Faruk Demir’in seslendirdiği 10. Marşı’na bayrağını sallayarak eşlik etti. Sahnede Demir’e çiçek vererek teşekkür eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Cumhuriyete sahip çıkan Mersinliler ile bir arada olmaktan dolayı, gurur duyduğunu söyledi. Atatürk’e ve Cumhuriyet’e yönelik saldırılara karşı daha güçlü olmak gerektiğine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Biz Atatürk’e ve Cumhuriyet’e sahip çıkmak adına her tarafı Türk bayrakları ve Atatürk Büstleri ile donatıyoruz. Korkmuyoruz, yılmıyoruz, Atatürk’ün yolunda yürümeye devam ediyoruz” diye konuştu.


Haber ile ilgili resimler

Tüm haberler

Diğer Haberler

sosyal medya ‘umut’ oldu (14.06.2018)

Mezitli Belediyesi’nin sosyal medyadan başlattığı kampanya büyük yankı buldu. Doğumundan itibaren spastik serebral palsi hastalığı ile mücadele eden Muhammet Umut Özel&cce

kuzucubelen’e mini çarşı yapıldı (14.06.2018)

Mezitli Belediyesi hayırsever bir vatandaşla işbirliği yaparak Kuzucubelen Mahallesi’ne mini çarşı ve taziye evi komplesi yapılmasını sağladı. İçerisinde fırın, kahvehane, marke

başkan tarhan’dan personele bayramlaşma mesaisi (14.06.2018)

BAŞKAN TARHAN’DAN PERSONELE BAYRAMLAŞMA MESAİSİ Mezitli Başkanı Neşet Tarhan, sabahın ilk ışıklarıyla mesaiye başlayan personelini birimlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Kutlam

12345678910...