• Uydudan Mezitli
  • Anket

    Mezitli'de Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?

    Oy ver

Mail Listesi

Mailinizi kaydederek belediyemizle ilgili tüm gelişmelerden ve haberlerden anında haberdar olun.

Kaydet

Haberler


MEZİTLİ 23 NİSAN’I BAYRAK SELİYLE KUTLADI
24.04.2018


Mezitli 23 Nisan’ı Bayrak Seliyle Kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gün boyu düzenlediği farklı etkinliklerle kutlayan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, vatandaşlarla ‘Egemenlik Yürüyüşü’nde buluştu. Yürüyüşe, CHP Mersin Milletvekilleri Hüseyin Çamak, Aytuğ Atıcı, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, CHP İl Başkanı Adil Aktay, Mezitli İlçe Başkanı Bayram Yıldırım, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı. AKUT, Klasik Otomobilciler ve Motosikletliler tarafından da desteklenen Mezitli Belediyesi’nden başlayarak Demokrasi Meydanı’na kadar Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları ile yapılan yürüyüş boyunca “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Hak, Hukuk, Adalet”, sloganları attılar. Yoldan geçen araçlardan ve evlerden de destek verilen yürüyüş sonrasında Demokrasi Meydanı’nda şenlik yapıldı.

HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Mezitli Belediyesi Sanat Evi Orkestrası’nın seslendirdiği şarkılara binlerce vatandaşın oluşturduğu koro eşlik ederken, Ritim Grubu’nun etkinliği hoş bir sürprize de sahne oldu. Seyirciler arasında yer alan gençlerden rastgele seçilen ritimcilere Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da eşlik etti. İlk kez eline bir darbuka alan Başkan Tarhan’ın yeteneği vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlandı.

Etkinlikte Mezitli Belediyesi Zumba kursiyerleri ve Mezitli Pompeiopolis Tiyatro Grubu da sahnede hünerlerini sergiledi.

DUYURULARIMIZDA ÇOCUKLARA SESLENDİK

Eskisinden farklı olarak günümüzde bilinçli bir şekilde, okuyan, araştıran, direnen çocuklar olduğuna vurgu yapan Başkan Tarhan, “Biz de çocuklarımızın bu özelliğini bildiğimiz için bu yürüyüşün çağrısını yaparken çocuklarımıza seslendik. ‘Annelerinizi, ailenizi, büyüklerinizin elinden tutun egemenlik yürüyüşümüze katılın’ dedik. Biliyoruz ki çocuklarımız daha aydın ve bu 23 Nisan ruhunun yok edilmesine karşı çıkacaklardır. Buna inanıyorum. Yaşasın demokrasi, yaşasın cumhuriyet, yaşasın halkın egemenliği, yaşasın çocuklarımız” dedi.

EGEMENLİĞİ ÇOCUKLARIMIZA EMANET ETTİK

Daha sonra söz alan CHP İl Başkanı Adil Aktay ise, konuşmasına 98 yıl önce yaşamlarını çocukların geleceği için harcamış Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını selamlayarak başladı. Aktay, “O Milli Mücadele kadrosu çocukların değerini çok iyi biliyordu ki egemenliği onlara emanet etti. Bu günkü koşullar o günkü koşullardan daha iyi değil. Ant içiyoruz, 98 yıl önce saraydan alınıp meclise verilen bu egemenliğinyeniden saraydaki tek kişinin iradesine teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.

Yürüyüşe ve sonrasında düzenlenen gösterilere katılan tüm çocuklara, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Mezitli İlçe Başkanı Bayram Yıldırım ve CHP Mezitli Kadın Kolları Başkanı Sevim Çelik, Türk Bayrağı, kitap, çevre ajandası ve yapboz hediye etti.
Haber ile ilgili resimler

Haber ile ilgili resim bulunamadı
Tüm haberler

Diğer Haberler

19 mayıs’ta da ‘burası mezitli’ (20.05.2018)

Mezitli halkının demokrasi, özgürlük ve cumhuriyete sahip çıkma geleneği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda da değişmedi. Binlerc

plaj voleybolu şampiyonları kupalarını aldı (18.05.2018)

Mezitli Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan Okul Sporları Plaj Voleybolu İl Birinciliği sona erdi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli’de bulunan İçişleri Bakanlığı

seramik sanatçıları amfitiyatro’da buluşuyor (18.05.2018)

Mezitli Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 3.'sü düzenlenen Uluslararası Soli Pompeiopolis Alternatif Seramik Pişirim Çalıştayı, Amfitiyatro'da başladı. Çeşitl

12345678910...