Sahiller, Mezitli Belediyesinin Kontrolünde

Sahiller, Mezitli Belediyesinin Kontrolünde

Mezitlililerin denize daha iyi şartlarda girebilmesi için Milli Emlak Müdürlüğünden sahilleri kiralayan Mezitli Belediyesinin sihirli dokunuşları hissedilmeye başlandı. İlk etapta Viranşehir plajı ve Soli Pompeiopolis plajından başlayan uygulama ile tüm sahil şeridi şemsiye, şezlonglarla donatıldı.  Plajın içerisinde bulunan park içerisinde de düzenleme yapılarak vatandaşların olumsuz görüntüler içerisinde denize girmelerinin önüne geçildi. Belediye görevlilerinin de hazır bulunarak oluşabilecek sıkıntıların anında giderilmesini sağlanacağı plajlarda ayrıca büfeler yerleştirilerek seyyar satıcıların da önüne geçildi.

Plajlardaki uygulamaları denetleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, denize giren vatandaşlarla sohbet ederek, fikir alışverişinde bulundu. Vatandaşlardan gelen talepleri ve tespit edilen sıkıntıları hazır bulunan birim müdürlerine aktararak çözülmesini sağlayan Başkan Tarhan, önümüzdeki süreçte Viranşehir’den Tece’ye kadar olan bölgede farklı noktalarda benzer uygulamaları hayata geçireceklerini söyledi.

Bu sene sahili üç farklı kategoriye ayırdıklarının altını çizen Başkan Tarhan, “Sahilde vatandaşlarımızın ücretsiz olarak kullanabileceği şezlonglar yerleştirdik. Bunun yanında görevlilerin de yardımcı olacağı ücretli bölümlerimiz de var. Pompeiopolis plajımızda ailelerin rahatça denize girebilmesi için özel bir bölümümüz var. Duş, soyunma kabini gibi imkanlarımızdan ücretsiz yararlanabiliyor. Tece’nin sonuna kadar bu uygulama devam ediyor” dedi.

Yaz aylarından başlayarak özellikle bisiklet kullananlar için çok farklı çalışmalara imza atacaklarının müjdesini veren Başkan Tarhan, “Tüm sahil kesimimizde bulunan bisiklet yollarını yenilemek istiyoruz. Daha modern, aydınlatılmış bisiklet yolumuzda halkımız güven içerisinde 24 saat yararlanabilsin istiyoruz. Mezitli sahilini özellikle önümüzdeki yıl çok güzel bir hale getirmiş olacağız” diye konuştu.

Başkan Tarhan, Mezitli’nin özellikle son yıllarda çok değerli bir çekim merkezi haline geldiğine vurgu yaptığı açıklamasında, “Daha önce Muğla, Bodrum gibi merkezlerde yaşanan yoğunluk Mezitli sahillerine doğru kaymaya başladı. Artık, insanlar yaşamak için Mezitli’yi tercih ediyor. Biz de daha gelişmiş, yaşayanların mutlu olduğu bir Mezitli’yi oluşturuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yapılan hizmetlerin korunmasında tüm vatandaşlardan destek beklediklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Biz yatırım yaparak Milli Emlak Müdürlüğünden sahillerimizi kiraladık. Şezlonglar, şemsiyeler koyduk. Vatandaşımızın da bize temizlik ve çevrenin korunması konusunda destek olmasını istiyoruz. Zarar verilmemesi, sosyal alanlarda ateş, mangal gibi şeylere karşı çıkmasını istiyoruz. Kendileri muhatap olmak istemezlerse Belediyemizi arayarak uyarıda bulunabilirler. Güzel Mezitli’yi birlikte yapabiliriz. Bu sahillerimizi, denizimizi, parklarımızı korumak,  ancak halkımızın belediyemize destek vermesiyle sağlanabilir. Ben Mezitli halkının bu konuda sağduyulu davranacağına inanıyorum” dedi.

 

Önceki Mezitli çevre kent ve ülkelerin çekim alanına girdi