Mezitli Belediyesi’ne ödül üstüne ödül

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından verilen “Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi” projesi ödülünü aldı. Alkışlar arasında sahneye gelen Başkan Tarhan’a, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından 500 bin lira mali desteğin de sağlandığı “Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi” projesine 1 yıllık bir süreçte uygulamaya konulmasının ardından ek mali destek de verilecek.

Türkiye genelince çok sayıda belediyenin katıldığı yarışmada desteklenmeye uygun görülen 22 projeden birisi olan “Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi” projesi kapsamında, genç girişimcileri, fikir sahibi olan ve iş geliştirmek isteyen gençleri destekleyerek yenilikçi fikirler yaratılması sağlanması hedefleniyor. Proje; genç girişimcilere öncelikli olarak tarım, dış ticaret ve girişimcilik alanlarında kariyerlerini başlatma, geliştirme ve sürdürme fırsatını da sunuyor.

Mersin Üniversitesi, Technoscope, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumlarla yapılacak iş birlikleri ile hayata geçirilecek Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi Projesi kapsamında, iş fikri olan gençler eğitmenlerle birlikte çalışarak kapasitelerini geliştirip, gerekli yardımı alabilecekler. Gençlerin istihdam sorunun yanı sıra, geleceğe güvenle bakmalarını sağlamayı hedeflediklerini dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Gençlerimizi daha verimli ve aktif bir biçimde yaşama katabilmek, özellikle dünyada yaşanan gelişmelerden olumsuz şekilde etkilenmelerinin önüne geçerek birer girişimciye dönüştürebilmek amacıyla Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi Projesi hazırlandı. Mezitli, bu konuda diğer kentlere göre daha şanslı durumda. Gençlik Merkezlerimizle, Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezimizle gençlerimize yönelik çalışmalarımız büyük ilgi görüyordu. Burada gençlere yıl boyu düzenleyeceğimiz uluslararası gönüllülük, deneyim programları ile destek oluyoruz ve Mezitli Gençlik İnovasyon Merkezi Projesi ile de gençlerimize; girişimcilik yolunda altyapı ve destek sunmak,  istihdam sağlamak amacıyla eğitmenlerimiz aracılığı ile yeni vizyonlar kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Önceki Aynı gece de İsteyen konsere, isteyen tiyatroya, isteyen sinemaya

Yorum bırakabilirsiniz.