Mezitli Belediyesinden Asansör Kontrolü Uyarısı

Mezitli Belediyesi, kentte kullanılan asansörlerin periyodik bakımıyla ilgili 2022 yılından itibaren yeni bir firma ile anlaşma sağladı. Sözleşme süresi 31 Aralık 2021 tarihinde sone eren AYK Teknik Muayene Hizmetleri A.Ş. ardından Neta Sertifikasyon ve Teknik Kontrol Ltd. Şti. ile protokol imzalandı.

Anlaşma uyarınca 01.01.2022 tarihinden itibaren Mezitli genelinde asansörlerin yıllık periyodik kontrolü için protokol imzalanan Neta Sertifikasyon ve Teknik Kontrol Ltd. Şti. periyodik kontrol, tescil ve takip kontrollerini yapacak.

Öte yandan, protokolü sona eren AYK Teknik Muayene Hizmetleri A.Ş. ise 2021 yılı içerisinde periyodik ve tescil kontrolü gerçekleştirilmiş asansörlerin takip kontrollerini yapmaya devam edecek.

Olası can kaybı ve yaralanmaların önüne geçilebilmesinin en önemli yolunun asansör bakım ve kontrollerinin düzenli şekilde yapılması olduğunu dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli Belediyesi olarak, teknolojik gelişmeleri vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için kullanmaya devam ediyoruz. Özellikle bina içi ulaşıma çok büyük kolaylıklar sağlayan asansörlerin güvenliği son derece önemli. Hemşerilerimizin kullandığı asansörlerin güvenli şekilde çalışmasını sağlamak üzere Neta Sertifikasyon ve Teknik Kontrol Ltd. Şti. ile protokol imzaladık. Böylece, karşılaşılabilecek olası olumsuzlukların ve kazaların da önüne geçilecektir” dedi.

Önceki Başkan Tarhan Kar İsteyen Emeklinin Hayalini Gerçekleştirdi