Başkan Tarhan’dan Kılıçdaroğlu’na Açılış ve Temel Atma Daveti

Ankara’ya giderek bir dizi ziyarette bulunan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Alpay Antmen ve Ali Mahir Başarır ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu ile görüşerek Otizm Köyü, Mezitli Cemevinin açılışları ve Kız Öğrenci Yurdunun temel atma törenine davet etti.

Ankara gezisi gerçekleştiren Mezitli Site ve Apartman Yöneticileri Dernekleri ile kuruluş aşamasında olan Mezitli Site ve Apartman Görevlileri Derneği üyeleriyle birlikte Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki odasında yaptığı ziyarette Otizm Köyü hakkında bilgiler veren Başkan Tarhan, “Toplumumuzda çok fazla olmasına karşın yeterince fark edilemeyen otizmli bireylerimiz için Mezitli Belediyesi olarak Otizm Köyü yaptık. Belediyemizin imkanlarının yanı sıra hayırseverlerimizin de desteğiyle hayata geçirdiğimiz Otizm Köyümüzü bu konuda daha yetkin olan Mezitli Otizme Umut Derneği tarafından işletilmesini sağlayacağız. Protokol hazırlıklarımız devam ediyor” dedi.

Tamamına yakını Mezitli Belediyesinin desteğiyle inşa edilen Mezitli Cemevi’nin açılışını yapmasını da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan isteyen Başkan Tarhan, ayrıca Kız Öğrenci Yurdu’nun da temel atma töreni için davet etti. Başkan Tarhan“Açılışlarımızın yanında çok önem verdiğimiz bir projemizin de temel atma törenini yapacağız. İşlevselliği kadar mimari yapısıyla da örnek olacak 320 kişi kapasiteli Kız Öğrenci Yurdumuzu hayırsever bir vatandaşımızın da desteğiyle kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız” diye konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na gösterdiği ilgi nedeniyle de teşekkür eden Başkan Tarhan açıklamasında, “Sayın Genel Başkanımızın Mezitli ile ilgili konularda çok detaylı bilgi sahibi olması bizleri çok mutlu etti. Her zaman olduğu gibi güzel fikir ve önerilerini de aldık. Davetimizi olumlu karşıladı ve önümüzde belirlenecek program dahilinde açılış ve temel atma törenlerimizi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, her üç projenin de kendisinin önem verdiği kesimleri ilgilendiren konularda olmasını ‘çok güzel’ olarak nitelendirdi. Genel Başkan ayrıca ziyaret eden derneklerinde diğer belediyelere örnek olunmasını dile getirdi.

Başkan Tarhan, gösterdiği ilgi nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan yardımcıları ve milletvekillerinin yanı sıra Ankara ziyaretini birlikte gerçekleştirdiği dernek üyelerine teşekkür etti.

Önceki Mezitli Belediyesinin hizmetleri örnek alınmaya devam ediyor