Başkan

Ahmet Serkan TUNCER, Mezitli Belediye Başkanı

Siyasetin içinde büyümenin vermiş olduğu gurur ile çıktığım bu yolda en büyük hayalim doğduğum ve büyüdüğüm kente hizmet etmekti…

 

Ben Ahmet Serkan Tuncer, 1982 yılında Mersin Mezitli’de dünyaya geldim. İlkokul eğitimimi Mezitli Viranşehir Okulu’nda, ortaokul eğitimimi Mezitli Muhittin Develi Okulu’nda, lise eğitimimi Mezitli Çok Programlı Okulu’nda ve üniversite eğitimimi ise 2003 yılında Muğla Üniversitesi İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Bölümü’nde tamamladım. Askerlik görevimi 2004 yılında Erzurum’da yaptım. 2020 yılında evlendim ve 2023 yılında Sırma adında bir kız çocuğu babası olmanın mutluluğunu yaşadım.

 

2005-2008 yılları arasında CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı ve İl Saymanlığı, 2008-2010 yılları arasında CHP Mezitli İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, 35., 36. ve 37. Olağan Kurultay’da CHP Mersin Kurultay Delegeliği, 2010-2014 yılları arasında CHP Mezitli İlçe Başkan Yardımcılığı, 2014-2019 yılları arasında 1. Sıra Mersin Büyükşehir ve Mezitli Belediyesi Meclis Üyeliği ve son olarak 2019-2023 yılları arasında CHP Mezitli İlçe Başkanlığı yaptım.

 

Bugün, Mezitli Belediye Başkanı olarak, bu onurlu görevi üstlenmenin gururunu ve sorumluluğunu yaşıyorum. Artık, ilçeme ve ülkeme Mezitli Belediye Başkanı olarak hizmet ediyorum. Bir yanıyla yüksek Toros Dağları’na, bir yanıyla engin Akdeniz’e uzanan güneşin kentinde yaşıyorum. Burası Akdeniz’in ilk koloni kenti. Antik adı da Soli yani Güneş. Bu coğrafya, bu tarih; insanın ufkunu açıyor, yüreğini büyütüyor. Deniz insanı olunca hedef okyanus oluyor elbette. Benim okyanusumda insanlar var. İnsanların mutluluğu, barışı, kardeşliği var. Kadını, genci, yaşlısı ile hep birlikte güzel günlere yürümek var. Mezitli’ye hizmet etmek benim için büyük bir gururdur. Güzel günlere hep birlikte yürümek istiyorum. Kadın-erkek eşitliği, insan hakları, hayvan hakları ve alın terinin hakkı için, herkesin söz sahibi olduğu bir yönetim anlayışı ile kentimize hizmet ediyoruz!

 

Çünkü; “İşimiz gücümüz Mezitli!”