Kafe ve Restoranlar

 

Down Kafe

Mezitli Belediyesi Down Kafe, yaklaşık 7 yıldır Down Sendromlu gençlerimizle vatandaşlarımızın bir araya gelerek kaynaşma ortamı sağlıyor. ZİÇEV’in koordinatörlüğünde Down Sendromlu gençler dönüşümlü kafe hizmetine destek sağlıyor ve sosyalleşme imkânı buluyor.

Adres: Menderes Mahallesi Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi ve Turunç Caddesi Kesişimi

 

Balık Pazarı

İlçenin tam ortasından geçen Mezitli Deresi güzergahı vatandaşların çok kullanmadığı bir bölgeydi. Yapılan, Kadın Üretici Pazarı ve Balık Pazarı bölgenin cazibesini arttırdı. Balık Pazarı, profesyonel balıkçılık yapan esnaf ve belediye personeli tarafından gerçekleştirilen pişirim ve evlere servis hizmetiyle Mersin’de ilk olma özelliğini taşıyor.

Adres: Viranşehir Mahallesi Mezitli Deresi Üstü 34342 Sokak No:10

 

Belediye Kafe

Mezitli Belediyesine gelen misafirler, belediye çalışanları ve çevre esnaf ve vatandaşların yararlanabildiği Mezitli Belediyesi Kafeteryası önemli bir sosyal buluşma mekanı olarak hizmet veriyor. Kafeteryada farklı kültürlerin özel damak tatları ödüllü aşçılar tarafından sunuluyor. Kafeterya toplu yemek ve özel buluşma imkanı da sunuyor.

Adres: Mezitli Belediyesi Hizmet Binası 1. Kat

 

Tirat Restoran

Türk ve dünya mutfağından lezzetlerin hazırlandığı, el yapımı makarnanın farklı çeşitlerinden oluşan zengin menüsüyle müşterilerine eşsiz lezzetler sunuyor. Akdeniz Mahallesi’nde bulunan Mezitli Belediyesi Amfitiyatrosu içerisindeki Tirat Restoran, doğum günü, iş yemeği, kokteyl gibi toplu organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor. Gelen müşteriler, sunulan yemeklerin “açık mutfak” konsepti sayesinde hangi koşullarda yapıldığını rahatlıkla izleyebiliyor.

Adres: Akdeniz Mahallesi Zeytinli Cadde No:27 Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatro

 

Kahvaltı Yerleri

Kadınlarımızın sosyal statüsünü yükseltirken, vatandaşlarımızın da doğal meyveye ucuz şekilde ulaşması için hayata geçirmiş olduğumuz Kadın Üretici Pazarları, ziyaretçilerine muhteşem kahvaltı imkânı da sunuyor. Kadın Üretici Pazarlarımıza alışveriş için gelen vatandaşlarımız birbirinden nefis börekler, sıkmalar ve doğal ürünlerle kahvaltılarını yapıyor.