Çocuk Gündüz Bakım Evi

 

Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi

2016 yılında hizmet vermeye başlayan Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi, hafta içi 07.30 – 17.30 saatlerinde eğitim vermektedir. Ortalama 180 öğrencinin eğitim aldığı Bakımevinde 9 uzman eğitmen, 9 yardımcı eğitmen, 1 İngilizce eğitmeni ve 1 Psikolog eşliğinde, ayrıca Atatürkçü çizgide eğitim veren bakım evinin başarısı yeni okulların açılması için temel oluşturdu.


Adres: Fatih Mahallesi 30042 Sokak No:5 Mezitli/Mersin
Tel: 0(324) 357 05 05

Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakım Evi

Mezitli Belediyesi’nin Akdeniz Mahallesi’nde hizmete açtığı 3184 m2 alan üzerine kurulan Enis-Necip Tüyeni Çocuk Gündüz Bakımevinde 1186 m2 kapalı alan bulunmaktadır. Toplam 120 öğrenci kapasiteli Çocuk Gündüz Bakımevimizde her biri 20 öğrenci kapasiteli 6 derslik bulunmaktadır. Buna ek olarak  uyku odaları, Satranç dersliği, İngilizce dersliği, bale/jimnastik odası, dinlenme alanları, 120 öğrencilik yemekhane ve oyun parkı bulunmaktadır. Mezitli Belediyesinin kendi personeli olan öğretmen ve yardımcı öğretmenler eşliğinde eğitim alan minik çocuklarımız eğitim hayatına sevgi dolu bir ortamda sağlam bir temelle başlamış oluyorlar.


Adres: Akdeniz Mahallesi 39772 Sokak No:14 Mezitli/Mersin

Mustafa Baysan Çocuk Gündüz Bakım Evi

Mezitli Belediyesi tarafından hayırsever desteğiyle Yeni Mahalle’de yapılan üçüncü eğitim yuvamız Mustafa Baysan Çocuk Gündüz Bakımevinde minikler eğitim dünyasına ilk adımı atıyorlar. 1744 m2 alan üzerine kurulan bakımevimiz 613m2 kapalı alana sahip olup; toplam 75 öğrenci kapasitesi bulunmaktadır. Dersliklerin yanı sıra , aktivite odası, çok amaçlı salon, psikolog odası, sağlık odası, uyku odası gibi bölümlerin de bulunduğu bakımevinin dış mekanı da miniklere muhteşem fırsatlar sunmaktadır. Hobi bahçesi, meyve bahçesi, oyun alanları gibi çok özel olanakları bulunan dış kısım, her mevsim güzel havanın olduğu Mersin’de çocuklar için en cazip eğitim kurumlarından birisi konumundadır.

 

Adres: Yeni Mahalle İsmet İnönü Bulvarı Mezitli/Mersin