Dinlenme ve Eğlence Tesisleri

 

Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezi

Mutlu Yaşam Köyü Uluslararası Gençlik Deneyim ve Gönüllülük Merkezinde her yaştan Mezitlili sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunurken hayvanlarla ve doğayla iç içe olacağı bir ortam sağlıyor.

Adres: Tece Şahintepe Mahallesi Mezitli/Mersin

 

Kuyuluk Tabiat Parkı

Orman Bölge Müdürlüğünden kiralanan Kuyuluk Tabiat Parkı, Mezitlilerin piknik yapıp doğayla baş başa zaman geçirmesi amacıyla yeniden düzenlendi. Oturma grupları ve peyzaj çalışması yenilenen Tabiat Parkı, kentin yanı başında tüm Mersinlilere hizmet ediyor.

Adres: Çamlıca Mahallesi Mezitli Fındıkpınarı Yolu Mezitli/Mersin

 

Su Dünyası

Yılın büyük bölümünde güneş alan ve yaz aylarının çok sıcak olduğu kentimizde vatandaşlarımız için serin bir nefes alma alanı olan Su Dünyası, kafeteryası ve sosyal mekanları ile sadece Mersinlilere değil şehir dışından gelen misafirlere de hizmet veriyor. Yaz mevsimi boyunca yaklaşık 4 ay açık kalan Su Dünyası, her yıl on binlerce vatandaşı ağırlıyor.

Adres: Yeni Mahalle 33151 Sokak No:11 Mezitli/Mersin

 

Hobi Bahçeleri

Mezitli’nin farklı bölgelerinde oluşturulan 7 hobi bahçesiyle Mezitlili emekli vatandaşlar toprak ve doğayla zaman geçiriyor, üretim yapıyor. Kentin merkezinde yüksek binaların yanı başında hizmete giren hobi bahçeleri Mezitlililer için nefes alma alanı işlevi görüyor.

 

Tirat Mutfak Atölyesi

Mezitli Belediyesi’nin hayata geçirdiği Tirat Mutfak Atölyesi, Türk ve dünya mutfağından lezzetler, el yapımı makarnalar farklı çeşitlerinden oluşan zengin menüsüyle müşterilerine eşsiz lezzetler sunuyor. Akdeniz Mahallesi’nde bulunan Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatrosu içerisindeki Tirat Mutfak Atölyesi, toplu organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor. Gelen müşteriler, sunulan yemeklerin ‘açık mutfak’ konsepti sayesinde hangi koşullarda yapıldığını rahatlıkla izleyebiliyor.

Adres: Akdeniz Mahallesi Zeytinli Cadde no:27 Mezitli Belediyesi Amfi Tiyatro