Spor Hizmetleri

Temel Faaliyetler

 

 • Sporla ilgili kurslar açmak, (Jimnastik, Voleybol, Futbol, Tenis, Basketbol, Okçuluk vb.)
 • Kurs kayıtları almak ve Kurs programı hazırlamak,
 • Spor salonlarında ve Spor Tesislerinde yapılan çalışmaları koordine ve kontrol etmek,
 • Amatör Spor Kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapmak,
 • Tesislerin temizliğinin gerçekleştirilmesini sağlamak,
 • Tesislerin bakım ve onarım gerektiren  konularında ilgili müdürlüğe bilgi vermek,
 • Sporla ilgili turnuva, yarışma vb. organizasyonlar düzenlemek.

 

Spor Kursları

Sporun tabana yayılması, her kesimden kişilere spor yaptırılması, tüm vatandaşların spora teşvik edilmesi, dolayısı ile prestijli organizasyonlara ev sahipliği yapılması, spor turizminin geliştirilmesi ile ilimiz katma değerine katkı sağlanması amacı ile spor kurslarımız verilmektedir.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde Verilen Spor Kursları;

  1. Tenis
  2. Futbol
  3. Basketbol
  4. Voleybol
  5. Plates
  6. Okçuluk
  7. Jimnastik

 

Tenis Turnuvası

Mezitli Belediyesi Aratos Spor Tesisleri’nde her yıl düzenli olarak tenis turnuvaları düzenlenmekte ve turnuva sonunda ödül töreni yapılmaktadır.

 

Satranç Turnuvası

Mezitli Belediyesi Satranç eğitmeni önderliğinde her yıl düzenli olarak yapılmakta ve turnuvaya yüzlerce vatandaş katılmaktadır.

 

Plaj Voleybolu Turnuvası

Mezitli Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenli olarak Plaj Voleybolu Turnuvaları düzenleniyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı Plaj Voleybolu Turnuvası ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Plaj Voleybolu Turnuvasına Mersin’in farklı ilçelerinden çok sayıda takım mücadele etmiştir. Bu turnuvalarda başarılı olan sporculara kupa ve madalyaların yanı sıra para ödülleri de verilmektedir.

 

Doğa Yürüyüşleri

Mezitli Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen doğa yürüyüşünün 6.’cısı, Çevlik-Cemilli mahalleleri arasında yapıldı. Mezitli Belediyesi’nin yeni piknik alanında sona eren yürüyüş boyunca vatandaşlar doğal güzelliklerini doyasıya yaşadılar.

Uluslararası Yoga Günü

Birlemiş Milletler tarafından 2014 yılında Türkiye’nin de içinde bulunduğu 177 ülkenin desteğiyle Uluslararası Yoga Günü ilan edilen 21 Haziran’da, Mezitli’de Yoga Günü etkinliği düzenleniyor. Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliği 2’nci Katibi Garinda Raju, Latin İtalyan Katolik Kilisesi Ruhani Reisi Fransuva Dondu ile Peder Roshan Cordiero ve vatandaşların katıldığı etkinlik Mezitli’de geleneksel hale geldi.

 

Avrupa Hareketlilik Haftası

Mezitli’de 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında her yıl bir dizi etkinlik düzenleniyor. Konserler, sokak oyunları, bisiklet turlarının yapıldığı etkinliklerle, dolu dolu haftanın geçtiği Avrupa Hareketlilik Haftası zaman zaman çok ilginç gösterilere de sahne oluyor. Dünyanın En Uzun Bateri Çalma Rekoru Denemesinin de yapıldığı Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl Mezitli Belediyesine ödüller kazandırıyor.