Spor Tesisleri

 

Aratos Spor Tesisleri

Rantın elinden kurtarılarak halkımızın kullanımına sunulan Aratos Spor Tesisleri, Mersin’in en önemli spor komplekslerinden birisi olarak hizmet veriyor. Ulusal alanda çok sayıda turnuvanın yapıldığı tesislerde her yaştan yüzlerce kursiyerde tenis öğreniyor.

Adres: Viranşehir Mahallesi 34381 Sokak No:14 Mezitli/Mersin
Tel: 0 (324) 357 26 26

 

Yeni Mahalle Spor Okulu ve World Halı Saha

Mezitlilerin sağlıklı bir yaşam için spor yapabilmesi adına hizmet veren Yeni Mahallede bulunan Halı Saha yoğun ilgi görüyor. Futbol maçları dışında da Uluslararası Satranç Turnuvası başta olmak üzere çeşitli spor ve sanat etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.
Adres: Yeni Mahalle 33174 Sokak No:5 Mezitli/Mersin

 

Davultepe Özgecan Aslan Spor Salonu

Erkek şiddeti ile hayatına son verilen Özgecan Aslan’ın adı verilen spor salonunda farklı spor organizasyonları yapılmakta ve basketbol, voleybol gibi kurslar verilmektedir.
Adres: Davultepe Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi No:15 Mezitli/Mersin

 

Okçuluk Tesisi

Türk kültürünün en önemli spor dallarından birisi olan okçuluk sporunun gelişmesi ve kentimizin uluslar arası arenada temsil edilebilmesi adına hayata geçirilen Okçuluk Tesisi bu amaçla projelendirilen önemli bir mekan. Sağlıklı bir nesil adına onlarca çocuğun kurs aldığı tesis özellikle çevre düzenlemesiyle de büyük beğeni kazanıyor.
Adres: Menderes Mahallesi 35413 Sokak No:6 Mezitli/Mersin

 

Eğitim Havuzları

Mezitli Belediyesi Eğitim Havuzlarında her yıl 7’den 70’e farklı yaşlarda binlerce kişi 10 gün gibi kısa bir sürede yüzme öğrenen ve eğitimini tamamlayan kursiyerlere kurs sonunda tören düzenlenerek katılım belgesi verilmektedir.

Adres: Yeni Mahalle 33174 Sokak No:12 Mezitli/Mersin

Adres: Atatürk Mahallesi İsmet İnönü Bulvarı No:9 Mezitli/Mersin

 

Pompei Beach Plaj Voleybolu ve Yelken Kursu Alanı

Mezitli Belediyesinin Rota Yelken Kulübüyle Birlikte düzenlediği yelken kursları ve Plaj Voleybolu Turnuvalarının yapıldığı Pompei Beach Plaj Voleybolu ve Yelken Kursu Alanı Mezitlilerin denizle buluşurken sosyal ve spor faaliyetlerine de katıldığı önemli bir yer haline geldi. Düzenlenen turnuvalara Mersin’in farklı ilçelerinden yüzlerce sporcu katılıyor.

Adres: Viranşehir Mahallesi 34388 Sokak İçel Anadolu Lisesi Arkası Mezitli/Mersin

 

Su Dünyası (Aquapark)

Yılın büyük bölümünde güneş alan ve yaz aylarının çok sıcak olduğu kentimizde vatandaşlarımız için serin bir nefes alma alanı olan Su Dünyası, kafeteryası ve sosyal mekanları ile sadece Mersinlilere değil şehir dışından gelen misafirlere de hizmet veriyor. Yaz mevsimi boyunca yaklaşık 4 ay açık kalan Su Dünyası, her yıl on binlerce vatandaşı ağırlıyor.

Adres: Yeni Mahalle 33151 Sokak No:11 Mezitli/Mersin